Την Τετάρτη 3 Απριλίου 2019 οι μικροί μαθητές και οι μικρές μαθήτριες της Γ’ τάξης του σχολείου μας είχαν την ευκαιρία να συμμετάσχουν σε μια ξεχωριστή δράση γεμάτη φαντασία, χρώματα, ζωγραφιές και όμορφες ιδέες!

Συγκεκριμένα τα παιδιά με τις  δασκάλες τους επισκέφθηκαν το Πολιτιστικό Ίδρυμα της Τράπεζας Πειραιώς, όπου είχαν την ευκαιρία να εικονογραφήσουν το δικό τους βιβλίο με τη βοήθεια της εικονογράφου Γεωργία Στύλου. Με απλές κατασκευές τα παιδιά είχαν τη δυνατότητα να νιώσουν τη χαρά της γνώσης και του παιχνιδιού μέσα από τη ζωγραφική και τη δημιουργία!

Η παραπάνω δράση εντάσσεται στο πλαίσιο των εκδηλώσεων  « Ευρωπαϊκές Ημέρες Χειροτεχνίας , 1 – 7 Απριλίου» και πραγματοποιήθηκε στο Συνεδριακό Κέντρο Τράπεζας Πειραιώς, στη Θεσσαλονίκη.

btr