Το Σάββατο 13/4/2019 και ώρα 12:30 πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση ευχαριστίας αντιπροσώπων μαθητών του σχολείου μας από τον Σύλλογο «ΜΕΡΙΜΝΑ ΖΩΗΣ» για την αποστολή- μετατροπή καπακιών σε αναπηρικά αμαξίδια.

Ο Πρόεδρος του Συλλόγου κ.Φωτιάδης Γεώργιος ενημέρωσε τους μικρούς μας μαθητές για την σημασία του εθελοντισμού, της συλλογής καπακιών και τον τρόπο με τον οποίο γίνεται η μετατροπή τους σε αναπηρικό αμαξίδιο. Είδαμε το αναπηρικό αμαξίδιο που απέκτησε ο Σύλλογος με την συλλογή των δικών μας καπακιών και μας ευχαρίστησε για την πολύτιμη βοήθειά μας, λέγοντας μας πως «ο καθένας έβαλε ένα μικρό λιθαράκι για να έρθει αυτό το όμορφο αποτέλεσμα.»

Επιπλέον, οι μαθητές μας, μαζί με αντιπροσώπους μαθητές του 8ου Δ.Σ. Ευόσμου, γνωρίστηκαν με τα παιδιά του Συλλόγου, συζήτησαν μεταξύ τους, είδαν τον τρόπο εργασίας τους στο χώρο του Συλλόγου και βγήκαν αναμνηστικές φωτογραφίες.

Τις προσεχείς ημέρες μέλος του Συλλόγου θα μας αποστείλει περισσότερο φωτογραφικό υλικό.