11 Σεπτεμβρίου, 2019

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες,

Επιτρέψτε μου να εκφράσω τη μεγάλη χαρά και τον ενθουσιασμό μας αντικρίζοντας εσάς και τους μαθητές μας, την πρώτη ημέρα του σχολείου. Γνωρίζω ότι πρόκειται να είναι μια θαυμάσια σχολική χρονιά με αξέχαστες εμπειρίες και αναμνήσεις. Είμαστε χαρούμενοι βλέποντας τόσο τις οικογένειες -γνώριμες- από τις προηγούμενες σχολικές χρονιές να επιστρέφουν από τις καλοκαιρινές διακοπές τους, όσο και τις νέες οικογένειες, οι οποίες από σήμερα γίνονται και αυτές μέλη της τόσο δραστήριας εκπαιδευτικής κοινότητας, του 5ου Δημοτικού Σχολείου Ευόσμου.

Με αφορμή την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς, θέλω να ευχαριστήσω την ομάδα των εκπαιδευτικών μας και όλο το προσωπικό του σχολείου για την αγάπη και το πάθος που επιδεικνύουν για το λειτούργημα που επιτελούν, τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για την αμέριστη συμπαράσταση και έμπρακτη συνεισφορά του σε θέματα που αφορούν στο σχολείο μας και τους μαθητές μας, αλλά και όλους αυτούς που με τον τρόπο τους υποστηρίζουν τις προσπάθειές μας.

Τις Καλύτερες Ευχές μας για μια Καλή και Δημιουργική Σχολική Χρονιά!

Με Εκτίμηση,

Κοσσυφίδης Αναστάσιος