Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 και ώρα 10:00 π.μ. θα πραγματοποιηθεί ο καθιερωμένος Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς.

Οι μαθητές και μαθήτριες θα προσέλθουν στην αυλή του σχολείου μας από τις 9:40 π.μ. έως τις 9:55 π.μ., με άδειες σχολικές τσάντες, προκειμένου να προμηθευτούν τα σχολικά εγχειρίδια των τάξεών τους και η είσοδός τους θα πραγματοποιηθεί ως εξής:

Α’ τάξη: από την είσοδο της οδού 17ης Νοέμβρη

Β’, Γ’, Δ’, Ε’ και Στ’ τάξη: από την κεντρική είσοδο -οδός Επαμεινώνδα- (πλευρά Γυμναστηρίου).

Όλοι οι μαθητές/τριες θα πρέπει υποχρεωτικά να φορούν μάσκα προστασίας προσώπου, καθώς επίσης και να επιδείξουν βεβαίωση αρνητικού αποτελέσματος selftest του τελευταίου 24ώρου ή πιστοποιητικό νόσησης τελευταίου εξαμήνου κατά την είσοδό τους στον αύλειο χώρο.

Η αποχώρηση των μαθητών θα γίνει από τις 11:00 π.μ. έως τις 11:15 π.μ. από τις ίδιες εισόδους- εξόδους από τις οποίες προσήλθαν, με ευθύνη των γονέων/κηδεμόνων τους.

Παρακαλούμε οι γονείς να αναμένουν έξω από την αυλή, τηρώντας αυστηρά τις προβλεπόμενες αποστάσεις για την αποφυγή συγχρωτισμού, προκειμένου να παραλάβουν τους/τις μαθητές/τριες.

Επιπλέον, σας ενημερώνουμε ότι θα λάβετε μήνυμα στο προσωπικό σας email με περισσότερες πληροφορίες.

Τέλος, σας παρακαλούμε όπως επισκέπτεστε την ιστοσελίδα του σχολείου μας τακτικά, προκειμένου να ενημερώνεστε.

Ευχές για μία Καλή και Ασφαλή Σχολική Χρονιά!

Αναστάσιος Κοσσυφίδης