Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι από τη Δευτέρα 17/10/2022 αρχίζει η υλοποίηση του προγράμματος «Σχολικά γεύματα», το οποίο έχει αναλάβει η εταιρεία: Hellenic Catering. Τα γεύματα θα έρχονται σε ειδικούς θερμο-θαλάμους, συσκευασμένα αεροστεγώς και θα παραδίδονται στους χώρους του σχολείου μας.

Ζητούμε οι μαθητές-τριες οι οποίοι-ες δε συμμετέχουν στο ολοήμερο πρόγραμμα και σιτίζονται από το πρόγραμμα «Δωρεάν Γεύματα» να φέρνουν καθημερινά μαζί τους τσάντα φαγητού, έτσι ώστε να παραλαμβάνουν το φαγητό τους, μέσα σε αυτήν. Επισημαίνεται ότι δεν θα τους χορηγείται σακούλα (μιας χρήσης-πλαστική) στα πλαίσια της περιβαλλοντικής εκπαίδευσης και συνείδησης όπου το σχολείο θέλει να προσδώσει στους μαθητές-τριές του.

Για να δείτε το μενού των γευμάτων πατήστε εδώ.

Σας ευχαριστούμε για τη συνεργασία!