Η 3η κινητικότητα για το Πρόγραμμα Erasmus+ που υλοποιεί το σχολείο μας είναι γεγονός. Οι εκπαιδευτικοί Γραμματή Καπνιά και Νικόλαος Τσαμπάζης βρίσκονται στο Ελσίνκι, Φινλανδία, για την παρακολούθηση του εκπαιδευτικού προγράμματος Structured Educational Visit to Schools/Institutions and Training Seminars. Το πρόγραμμα συμπεριλαμβάνει, εκτός των θεωρητικών συνεδριών, επισκέψεις σε εκπαιδευτικά ιδρύματα της χώρας, η οποία φημίζεται για την αρτιότητα του εκπαιδευτικού της συστήματος.

Οι συμμετέχοντες εκπαιδευτικοί μας στέλνουν καθημερινά νέα και εντυπώσεις, τα οποία μπορείτε να παρακολουθήσετε στον παρακάτω σύνδεσμο. Το ηλεκτρονικό ημερολόγιο στο οποίο σας οδηγεί ο σύνδεσμος ενημερώνεται καθημερινά.

Structured Educational Visit to Schools/Institutions and Training Seminars in Helsinki