Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020 και ώρα 9:00 π.μ. θα πραγματοποιηθεί ο καθιερωμένος αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς.

Οι μαθητές και μαθήτριες της Α’ τάξης θα προσέλθουν στην αυλή του σχολείου μας από τις 8:30 π.μ. έως τις 8:40 π.μ. από την είσοδο της οδού 17ης Νοέμβρη.

Οι μαθητές και μαθήτριες της Β’, Γ’, Δ’, Ε’ και Στ’ τάξης θα προσέλθουν στον αύλειο χώρο του σχολείου μας από τις 8:30 μέχρι τις 8:50 π.μ. από την κεντρική είσοδο -οδός Επαμεινώνδα- (πλευρά Γυμναστηρίου).

Όλοι οι μαθητές θα πρέπει να φορούν μάσκα προστασίας προσώπου.

Η αποχώρηση των μαθητών θα γίνει στις 9:30 π.μ. από τις ίδιες εισόδους- εξόδους από τις οποίες προσήλθαν.

Επιπλέον, οι μαθητές και μαθήτριες θα έρθουν με άδειες σχολικές τσάντες, προκειμένου να προμηθευτούν τα σχολικά εγχειρίδια των τάξεών τους.

Σας παρακαλούμε όπως επισκέπτεστε την ιστοσελίδα του σχολείου μας τακτικά, προκειμένου να ενημερώνεστε.

Ευχές για μία Καλή και Ασφαλή Σχολική Χρονιά!

Αναστάσιος Κοσσυφίδης