Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες,

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε ότι αύριο, Παρασκευή 2/4/2021, παγκόσμια ημέρα παιδικού βιβλίου, οι μαθητές/τριες της Α’ τάξης θα φιλοξενήσουν στην ψηφιακή τους τάξη τον κο. Παναγιώτη Δημητρόπουλο, συγγραφέα παιδικών βιβλίων.

Τα θέματα που θα αναπτυχθούν είναι: τα βήματα που ακολουθούνται για να φτάσει το βιβλίο στα χέρια μας, οι τρόποι με τους οποίους η φιλαναγνωσία μπορεί να βοηθήσει τον μικρό και τον μεγάλο αναγνώστη και η αφήγηση του βιβλίου του συγγραφέα ¨Το χρυσαφένιο κουκούτσι¨. Τέλος, οι μαθητές/τριες μπορούν προαιρετικά να προετοιμάσουν κάποιες ερωτήσεις προς τον συγγραφέα, διότι θα υπάρξει ελεύθερος χρόνος συζήτησης.

Περισσότερες πληροφορίες θα σας αποσταλούν με email, το οποίο θα λάβετε προσωπικά από τη Διεύθυνση του σχολείου.

Σας περιμένουμε όλους εκεί!