Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου 2022 και ώρα 10:30 π.μ. θα πραγματοποιηθεί ο καθιερωμένος Αγιασμός, στη σχολική μας μονάδα, για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς.

Οι μαθητές και μαθήτριες θα προσέλθουν στην αυλή του σχολείου μας από τις 10:10 π.μ. έως τις 10:25 π.μ., με άδειες σχολικές τσάντες, προκειμένου να προμηθευτούν τα σχολικά εγχειρίδια των τάξεών τους. Η είσοδός τους στην σχολική μονάδα θα πραγματοποιηθεί ως εξής:

α.  Α’ τάξη: από την είσοδο επί της οδού 17ης Νοέμβρη.

β. Β, Γ΄, Δ’, Ε΄ και ΣΤ΄ τάξη: από την είσοδο επί της οδού Επαμεινώνδα (δίπλα στο γυμναστήριο)

Οι γονείς/ κηδεμόνες των μαθητών της Α’ τάξης, θα προσέλθουν μαζί με τους/τις μαθητές/τριες στον αύλειο χώρο για τον αγιασμό. Παρακαλούμε όλοι οι άλλοι γονείς/κηδεμόνες  των μαθητών/τριών μας να αναμένουν έξω από την αυλή, τηρώντας τα προβλεπόμενα μέτρα για την αποφυγή συγχρωτισμού, προκειμένου να παραλάβουν τους/τις μαθητές/τριες.

Η αποχώρηση των μαθητών θα γίνει στις 11:15 π.μ. -με ευθύνη των γονέων/κηδεμόνων τους- και θα πραγματοποιηθεί ως εξής:

α. Οι μαθητές της Α’ τάξης θα αποχωρήσουν από την έξοδο επί της οδού 17ης Νοέμβρη.

β. Οι μαθητές των Β΄ και Γ΄ τάξεων θα αποχωρήσουν από την έξοδο επί της οδού Επαμεινώνδα (δίπλα στο γυμναστήριο)

γ. Οι μαθητές των Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων θα αποχωρήσουν από την έξοδο επί της οδού Βεργίνας (πλευρά 20ου Δημοτικού Σχολείου).

Επιπλέον, σας ενημερώνουμε ότι θα λάβετε μήνυμα στο προσωπικό σας email με περισσότερες πληροφορίες.

Τέλος, σας παρακαλούμε όπως επισκέπτεστε την ιστοσελίδα του σχολείου μας καθημερινά, προκειμένου να ενημερώνεστε.

Ευχές για μία Εκπληκτική Σχολική Χρονιά, γεμάτη από Δημιουργικές και Ευτυχισμένες στιγμές!

Αναστάσιος Κοσσυφίδης