Αγαπητοί Γονείς & Κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή 24 Μαρτίου, θα πραγματοποιηθεί ο εορτασμός της Εθνικής Επετείου της 25ης Μαρτίου 1821. Οι εορταστικές εκδηλώσεις θα πραγματοποιηθούν στο Πολιτιστικό Κέντρο του Δήμου μας (Μεγάλου Αλεξάνδρου 57) και οι μαθητές/τριες θα προσέλθουν με τους γονείς τους ως εξής:

• Οι μαθητές/τριες της Γ’ και Δ’ τάξης θα συγκεντρωθούν στην πίσω πλευρά του Πολιτιστικού Κέντρου στις 08.15 π.μ., ενώ
  • Οι μαθητές/τριες των υπόλοιπων τάξεων θα συγκεντρωθούν στην πίσω πλευρά του Πολιτιστικού Κέντρου στις 08.30 π.μ.

Η αποχώρηση των μαθητών/τριών θα γίνει από την πίσω πλευρά του Πολιτιστικού Κέντρου, περίπου στις 10.30 π.μ., με τους γονείς.

Επιπροσθέτως, την ημέρα αυτή δεν θα λειτουργήσει η Πρωινή Ζώνη και το Ολοήμερο Πρόγραμμα.

Τέλος, στη μαθητική παρέλαση του Δήμου μας που θα διεξαχθεί στις 25 Μαρτίου, η σχολική μας μονάδα θα συμμετέχει με τους/τις  μαθητές/τριες της Ε’ και Στ’ τάξης, οι οποίοι/ες και θα ενημερωθούν κατ’ ιδίαν για την ακριβή ώρα και τοποθεσία συνάντησής τους με τους υπεύθυνους εκπαιδευτικούς – συνοδούς.

Αναστάσιος Κοσσυφίδης