Τη Δευτέρα 11/09/2023 θα χτυπήσει το κουδούνι πρώτη φορά για φέτος κι εμείς οι εκπαιδευτικοί του 5ου Δημοτικού Σχολείου ανυπομονούμε να ξαναδούμε τους παλιούς μας μαθητές και να υποδεχθούμε τα φοβερά πρωτάκια!!!

Προσέλευση μαθητών: 10:00 – 10:20. Οι γονείς παραδίδουν τους μαθητές και περιμένουν εκτός αυλής…σας προτείνουμε την οδό Επαμεινώνδα.

Αγιασμός: 10:30

Στη συνέχεια οι μαθητές θα περάσουν στις τάξεις τους και θα παραλάβουν τα βιβλία τους.

Αποχώρηση: 11:00

Μόλις οι μαθητές περάσουν στις τάξεις θα εισέλθουν στο προαύλιο οι γονείς της Α΄ τάξης για μια πρώτη ενημέρωση από το Διευθυντή.

Η αποχώρηση θα γίνει για την Α΄ τάξη από την 17ης Νοέμβρη, για τις Β΄& Γ΄από την Επαμεινώνδα και για τις Δ΄- Ε΄- ΣΤ΄από την Βεργίνας. Όσοι έχουν μικρότερα αδέλφια αποχωρούν από την έξοδο των μικρότερων.

ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΩ ΝΑ ΦΕΡΩ ΤΗΝ ΤΣΑΝΤΑ ΜΟΥ….